Звідки ростуть нігті?

Корінь нігтя лежить на задній частині нігтьового ложа і називається матрикс. Матрікс — місце утворення нігтьової платівки; вона складається з епітеліальних клітин. У шиповидному шарі цих клітин є оніхобласти — клітини, що утворюють ніготь, які перетворюються на рогові пластинки нігтя.

Магній та вітамін D необхідні для росту нігтя. Залізо бере участь у формуванні форми, товщини та вирівнюванні рельєфу нігтьової пластини. Біотин збільшує товщину нігтьової пластини та зменшує ламкість нігтів.

Людські нігті походять від пазурів. Дослідники вважають, що примати втратили кігті і отримали нігті для полегшення пересування. З менш довгими та більш плоскими нігтями приматам було легше хапатися за гілки дерев. Нігті також дозволили давнім людям розпочати використовувати інструменти.

Вони дають більшу площу поверхні, щоб хапатися за гілки. Нігті – це своєрідний каркас для широких м'ясистих подушечок пальців рук та ніг. То є при натисканні пальці притискаються до нігтя. Таким чином, нігті покращували хватку наших предків та дозволяли їм впевненіше пересуватися по деревах.