Як стати донором органів після смерті?

У Росії її діє презумпція згоди на посмертне донорство. Це означає що після смерті органи для трансплантації можуть забрати, не запитуючи ні в кого дозволу. Презумпція згоди поширюється на повнолітніх та дієздатних.

Повнолітній дієздатний громадянин може в усній формі в присутності свідків або в письмовій формі, завіреній керівником медичної організації або нотаріально, висловити своє волевиявлення про згоду або незгоду на вилучення органів та тканин зі свого тіла після смерті для трансплантації (пересадки) …

На сьогоднішній день можна пересаджувати наступні тканини: рогівку, кістки, сухожилля, суглоби, шкіру та клапани серця. Медицина пересадки органів унікальна, тому що крім знань та технології, необхідно також отримати згоду членів сім'ї покійного пожертвувати її органи на пересадку.

За життя кожна людина може написати згоду на донорство органів після своєю смерті. Його потрібно віддати трансплант-координатору будь-якої установи охорони здоров'я чи співробітнику.Української центру трансплант-координації».